Adaletten Hukuk Fakültesine Geçiş Yap, Priştine Universum Üniversitesi ile Hayallerine Kavuş

Adaletten Hukuk Fakültesine Geçiş

Adaletten Hukuk Fakültesine Geçiş

Adaletten Hukuk Fakültesine Geçiş

Bu günlerde üniversite eğitimi için yapılan giriş sınavları birçoğumuzun istediği alanda uzmanlaşabilmesine engel olmakta. Bu sınavlar çok sayıda gencimizin psikolojisini menfi etkilemekte ve maddi manevi ziyan görmelerine neden olmakta. Bu nedenle öğrencilerimiz sınavsız eğitim alabilecekleri üniversiteler için ülke dışına yönelmektedirler.

Ülke dışında eğitimi tercih eden gençler eğitim kalitesi ve müsait yaşam koşulları sebebiyle Ukrayna’yı tercih ediyorlar. Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi eğitimde çığır açmaya devam ediyor. Adalet bölümü mezunları lisans tamamlama öğrencileri için eşi yoktur bir fırsat sunuyor. Türkiye’de adalet iş yüksek okulunda eğitim almış ve mezun olmuş öğrenciler oldukça zor koşullar ile mücadele ediyor. Eğitimlerinden sonra yasa fakültesine geçiş hakkı DGS sınavında ki başarılarına bağlı bu öğrenciler başarması hemen hemen imkânsız olan bu sınavda birbirleri ile yarışıyor.

DGS sınavı matematik, Türkçe, Sözel mantık, sayısal mantık, geometri bu gibi derslerden oluşuyor. 120 soruluk bu zorlu sınavda başarılı olarak en az ilk 1000. Sıralama içerisinde bulunmak gerekiyor. Yüz binlerce kişi içinde ilk 1000 öğrenci içinde yer almakta oldukça zor olsa gerek. Kontenjanların azlığı da epey bir etkili bir durum şekilde karşımıza çıkıyor. Engellerle dolu bu yolda hayallerini bir türlü gerçekleştiremeyecek olan gençler yurt dışı eğitim fırsatlarını değerlendiriyor.
Ukrayna’nın Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi adalet kısmı mezunları lisans tamamlama öğrencileri için Türkçe eğitim olanağı sağlamaktadır. Öğrenciler direk ön şartsız üniversiteye dikey geçiş yapabiliyorlar. Bu da öğrencilerin zaman kaybetmeden hukuk fakültesi diplomalarına kavuşmalarını sağlamaktadır. Türkiye’de ki hukuk fakültesi müfredatlarını uygulayan üniversitenin ülkemiz denkliği mevcuttur.

Böylece öğrenciler diplomaları ile Türkiye’de mesleklerini icra edebilmektedirler. Üniversite uluslararası akreditasyona sahiptir. Erasmus ve yatay geçiş avantajları da mevcuttur adalet kısmı mezunları lisans tamamlama üniversitemizde denkliğine sahip oluyor. Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi YöK sebebi ile tanınıyor ve bu da öğrencilerin rahatlıkla mesleklerine adım atabilmelerini sağlamaktadır.

Eurostar ve Point yurt dışı eğitim kurumları işbirliği ile hukuk bölümü mezunları lisans tamamlama mezunları Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesine Kayıtlarını gerçekleştirebiliyorlar. Bizimle iletişime geçin, hayalleriniz gerçek olsun.

Adaletten Hukuk Fakültesine Geçiş

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!