Geleceğin Hukukçuları Uluslararası Travnik Üniversitesinde Yetişiyor

Hak tamamlama öğrencileri önlisans diplomalarını aldıktan sonra eğitimlerini bir adım öteye taşımak ve hukuk sahasında ihtisas yapmak için DGS sınavına katılım sağlarlar. fakat bu son derece zor 120 soruluk imtihan hemen hemen tam olarak matematik sorularına bağlıdır ve matematik temeli olmayanlar için adeta bir eziyet biçimine gelmektedir. YGS ve LYS’den aşırı daha zor şartlarda puan alınabilen bir sınav olarak bilinmektedir. nedeni ise hem devlette hem de özel de kontenjanlar son derece kısıtlıdır. bununla birlikte DGS ile hususi üniversite kazanılsa bile yıllık harç ücretleri dudak uçuklatacak değerlere sahiptir. öğrenciler bu zorlu şartlardan sıyrılarak eğitimlerini tamamlayamamakta ve yüzbinlerce öğrenci adaletten hukuk fakültesine geçememekte ya da geçmek için çabalamaktan vazgeçmektedirler.

hak iş yüksekokulu hukuktan diğer örgün eğitimde tercih edilebilecek bir seçenek bölüm hakkı tanımamaktadır. hak öğrencileri bütün bu durumdan yurtdışı eğitim ile kurtulabileceklerdir. öğrencilerin tek yapması gereken bize önlisans diploması ile başvuruda bulunmalıdır. Bosna Hersek yasa DGS ücretleri yoğun şekilde uygundur ve burada öğrenciler son derece ekonomik fiyatlara eğitim almaktadırlar. ayrıca öğrencileri Türkiye’de ki bu gibi 1. Sınıftan değil üç. Sınıftan eğitimlerine devam ediyorlar. üstelik tam olarak Türkçe eğitim verilir. Bosna Hersek hukuk DGS ücretleri talebe ve velilerimizin bütçesini zorlamamaktadır. Yurtdışında eğitim olmasına karşın son derece ekonomiktir. ayrıca ülkede ki yaşam koşulları da Türkiye’den aşırı daha ucuzdur. Aylık 350- 400 Euro’ya konaklama, yeme içme dahil öğrenciler yaşamlarını sürdürebilmekte ve üniversitenin kendisine ait kaliteli yurtlarında kalabilmektedirler. Türkiye’ye olan kısa uçuş mesafesi yardımı ile öğrenciler dilediklerinde ailelerini görmek için gelebilmekte; aileler de öğrencileri ile istedikleri süre Bosna Hersek’in bu güzel Osmanlı şehri Travnik’te taraf yana gelebilmektedirler.

Eurostar ve Point yurtdışı eğitim ile birlikte çalışan Uluslararası Travnik üniversitesi Bosna Hersek hukuk DGS ücretleri meselesi için en minimalize rakamları uygulayarak kardeş memleketimiz olması açısından öğrencilerimize en yüksek ihtimamı göstermektedirler. Bosna Hersek yasa DGS ücretleri sayesinde öğrencilerimiz ekonomik koşullarda hukukçu olabilme şansını yakalayabilmektedirler. Sizde hemen önlisans diplomanız ile ofislerimize gelin ve Uluslararası Travnik üniversitesinde eğitimlerin koşullarını keşfedin.

Bosna Eğitim Haritası

Bosna Eğitim Tanıtım Videoları