Adaletten Hukuk Fakültesine Geçiş Yap, Uluslararası Travnik Üniversitesi ile Hayallerine Kavuş

Bu günlerde üniversite eğitimi için yapılan giriş sınavları birçoğumuzun istediği alanda uzmanlaşabilmesine engel olmakta. Bu sınavlar çok sayıda gencimizin psikolojisini menfi etkilemekte ve maddi manevi ziyan görmelerine neden olmakta. Bu nedenle öğrencilerimiz sınavsız eğitim alabilecekleri üniversiteler için ülke dışına yönelmektedirler.

ülke dışında eğitimi tercih eden gençler eğitim kalitesi ve müsait yaşam koşulları sebebiyle Bosna Hersek’i tercih ediyorlar. Uluslararası Travnik üniversitesi eğitimde çığır açmaya devam ediyor. adalet bölümü mezunları lisans tamamlama öğrencileri için eşi yoktur bir fırsat sunuyor. Türkiye’de adalet iş yüksekokulunda eğitim almış ve mezun olmuş öğrenciler oldukça zor koşullar ile mücadele ediyor. Eğitimlerinden sonra yasa fakültesine geçiş hakkı DGS sınavında ki başarılarına bağlı bu öğrenciler başarması hemen hemen imkânsız olan bu sınavda birbirleri ile yarışıyor.

DGS sınavı matematik, Türkçe, Sözel mantık, sayısal mantık, geometri bu gibi derslerden oluşuyor. 120 soruluk bu zorlu sınavda başarılı olarak en az ilk 1000. Sıralama içerisinde bulunmak gerekiyor. Yüzbinlerce kişi içinde ilk 1000 öğrenci içinde yer almakta oldukça zor olsa gerek. Kontenjanların azlığı da epey bir etkili bir durum şekilde karşımıza çıkıyor. Engellerle dolu bu yolda hayallerini bir türlü gerçekleştiremeyecek olan gençler yurtdışı eğitim fırsatlarını değerlendiriyor.

Bosna Hersek’in Travnik üniversitesinde yer piyasa Uluslararası Travnik üniversitesi adalet kısmı mezunları lisans tamamlama öğrencileri için 0 Türkçe eğitim olanağı sağlamaktadır. öğrenciler direk ön şartsız üniversiteye dikey geçiş yapabiliyorlar. Bu da öğrencilerin zaman kaybetmeden hukuk fakültesi diplomalarına kavuşmalarını sağlamaktadır. Türkiye’de ki hukuk fakültesi müfredatlarını uygulayan üniversitenin ülkemiz denkliği mevcuttur.

Böylece öğrenciler diplomaları ile Türkiye’de mesleklerini icra edebilmektedirler. üniversite uluslararası akreditasyona sahiptir. Erasmus ve yatay geçiş avantajları da mevcuttur adalet kısmı mezunları lisans tamamlama üniversitemizde YöK denkliğine sahip oluyor. Uluslararası Travnik üniversitesi YöK sebebi ile tanınıyor ve bu da öğrencilerin rahatlıkla mesleklerine adım atabilmelerini sağlamaktadır.

Eurostar ve Point yurtdışı eğitim kurumları işbirliği ile hak bölümü mezunları lisans tamamlama mezunları Uluslararası Travnik üniversitesine Kayıtlarını gerçekleştirebiliyorlar. Bizimle iletişime geçin, hayalleriniz gerçek olsun.

Travnik Üniversitesi Haritası

Bosna Eğitim Tanıtım Videoları